Niepełnosprawność dziecka w rodzinie to zdarzenie budzące wiele obaw i niepokoju u rodziców oraz powodujące pojawienie się niepewności związanej z przyszłością. Miłości do dziecka towarzyszą często poczucie winy, bezradności oraz różnego rodzaju lęki – przed odrzuceniem społecznym, wyzwaniami związanymi z terapią i rehabilitacją, pogorszeniem się stanu zdrowia dziecka czy też jakością pełnienia roli rodzicielskiej.
Rodzice dziecka niepełnosprawnego borykają się z natłokiem intensywnych emocji, wśród których przeważają emocje negatywne. Nie pozostaje to bez wpływu na charakter kontaktu z dzieckiem. -nieodpowiedni klimat emocjonalny wokół dziecka niepełnosprawnego może utrudnić rodzicom przyjęcie pomocy w rehabilitacji i terapii
Zgłoś się do nas, jeśli:
– jesteś rodzicem/opiekunem dziecka lub osoby dorosłej z zaburzeniami rozwojowymi,
– potrzebujesz wysłuchania oraz szczerej, życzliwej rozmowy,
– pragniesz lepiej zrozumieć swoje postawy i emocje wobec niepełnosprawności dziecka, aby poprawić jakość relacji,
– czujesz się bezsilna/y, niezrozumiana/y i wyobcowana/y,
– przeżywasz silny stres i chcesz poprawić swoje samopoczucie.
Konsultacje poprowadzi psycholog, mgr Anna Maniewska, absolwentka kierunku Psychologia ze specjalnością Neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychotraumatologia na UG, a także absolwentka szkolenia I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas dwuletniego stażu w Centrum Interwencji Kryzysowej FDN w Gdańsku, pracując z osobami doznającymi przemocy, w kryzysach emocjonalnych, stanach presuicydalnych oraz żałobie. Od sześciu lat związana ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym, gdzie pracuje w ramach Specjalistycznych Usług Opiekuńczych z dziećmi i osobami dorosłymi z autyzmem sprzężonym z niepełnosprawnością intelektualną. Od ponad dwóch lat terapeutka w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem. W pracy charakteryzuje się uważnością, empatią i otwartością na drugiego człowieka.
Indywidualne spotkania z psychologiem odbywać się będą w środy i czwartki w godzinach
16.00 – 18.00 (sesja trwa 50 minut) w siedzibie Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku ul. Mierosławskiego 9A
Konsultacje z psychologiem oferowane przez SPOA są BEZPŁATNE.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia terminu spotkania:
tel. 721 593 298
e-mail: anna.m.maniewska@gmail.com